RIA Stengeluker - datablad


1. Modelloversikt

 BetegnelseType monteringStrømnings-
tverrsnitt
Dimensjon
[mm]
Maks trykk
BetjeningDetaljerDatablad
MTV
mot veggSirkulærø110 - 1605 mvs
1-sidet
trekkstang
SPS-TL
mot veggSirkulær
Rektangulær
ø200 - 630
200x200 - 630x630
2-4 mvs
1-sidet
trekkstang
AGR-KP
mot veggRektangulær (kanaler)400x400 - 600x600topp luke
2-sidet
enkel håndoperert
SPK-TG
mot veggSirkulær
Rektangulær
ø200 - 800
200x200 - 800x800
3-6 mvs
2-sidet
ikke stigende spindel
SPM-P-TG
mot veggRektangulær700x700 - 1400x14006 mvs
2-sidet
ikke stigende spindel
SPM-S-TG
mot veggRektangulær800x800 - 1400x14006 mvs
2-sidet
ikke stigende spindel


MTV

- DN110-160
- Trekkstang
- 5 mVs sperretrykk
- 1-sidet trykk (oppstrøms montering)

alle mål i [mm]

Stengeplate og ramme i 304 rustfritt

ProduktnrDNØABCHMOØSvekt
[kg]
Pmaks
[mVs]
SPH0110-30410011027031297,53804810001043
SPH0125-30412512527031297,53804810001043
SPH0160-304150160306348115450481000105,53

Stengeplate og ramme i 316 syrefast
ProduktnrDNØABCHMOØSvekt
[kg]
Pmaks
[mVs]
SPH0110-31610011027031297,53804810001043
SPH0125-31612512527031297,53804810001043
SPH0160-316150160306348115450481000105,53


SPS-TL

- DN200-630
- Trekkstang
- 2-4 mVs sperretrykk
- 1-sidet trykk (oppstrøms montering)

alle mål i [mm]

Sirkulær åpning

ProduktnrDNØABCHH1MOØSvekt
[kg]
Pmaks
[mVs]
SPS-TL0200-316200200364406152524420621501284
SPS-TL0250-3162502504144561776245506215012104
SPS-TL0315-3163003154795212107545506215012124
SPS-TL0400-3164004005646062529246806220016164
SPS-TL0500-31650050066470630211248106220016212
SPS-TL0630-31660063079483636713849406220016272

Rektangulær åpning
ProduktnrDNDABCHH1MOØSvekt
[kg]
Pmaks
[mVs]
SPS-TL-K0200-316200200 x 200364406152524420621501284
SPS-TL-K0250-316250250 x 2504144561776245506215012104
SPS-TL-K0315-316300315 x 3154795212107545506215012124
SPS-TL-K0400-316400400 x 4005646062529246806220016164
SPS-TL-K0500-316500500 x 50066470630211248106220016212
SPS-TL-K0630-316600630 x 63079483636713849406220016272


AGR-KP

type V

For montering mot endevegg

- Kanalluke
- 400x400 - 600x600
- Manuell (håndtak)
- Maks sperretrykk: til topp luke
- 2-sidet trykk

alle mål i [mm]

ProduktnrH (L)B (L)HBM
AGR-KP-V0300-31630030040050073
AGR-KP-V0400-31640040050060073
AGR-KP-V0500-31650050060070073
AGR-KP-V0600-31660060070080073

type K

For montering i kanal

- Kanalluke
- 400x400 - 600x600
- Manuell (håndtak)
- Maks sperretrykk: til topp luke
- 2-sidet trykk

alle mål i [mm]

ProduktnrH (L)B (L)HBM
AGR-KP-K0300-316300300405426110
AGR-KP-K0400-316400400505526110
AGR-KP-K0500-316500500605626110
AGR-KP-K0600-316600600705726110


SPK-TG

- DN200-800
- Ikke stigende spindel
- 3-6 mVs sperretrykk
- 2-sidet trykk

alle mål i [mm]

Merk: Ratt inngår ikke (tilbehør)

Sirkulær åpning

ProduktnrDNØABCHMGSOØsØhKMoment
[Nm]
vekt
[kg]
Pmaks
[mVs]
SPK-TG0150-316150150352317160573887xØ125620018200584216
SPK-TG0200-316200200352317160573887xØ125620018200584216
SPK-TG0250-316250250402367185673887xØ125621018250706226
SPK-TG0315-316300315481446240848928xØ125621018250877306
SPK-TG0400-31640040058855328010161108xØ1256260183001089406
SPK-TG0500-316500500690655340125511010xØ12562802230010612606
SPK-TG0630-316600630820785410151613013xØ12633152235013219855
SPK-TG0710-316700710910870450167613613xØ126333025350148241053
SPK-TG0800-3168008001000960495185713613xØ126333025350166301253

Rektangulær åpning
ProduktnrDNDABCHMGSOØsØhKMoment
[Nm]
vekt
[kg]
Pmaks
[mVs]
SPK-TG-K0150-316150150 x 2150352317160573887xØ125620018200584216
SPK-TG-K0200-316200200 x 200352317160573887xØ125620018200584216
SPK-TG-K0250-316250250 x 250402367185673887xØ125621018250706226
SPK-TG-K0315-316300315 x 315481446240848928xØ125621018250877306
SPK-TG-K0400-316400400 x 40058855328010161108xØ1256260183001089406
SPK-TG-K0500-316500500 x 500690655340125511010xØ12562802230010612606
SPK-TG-K0630-316600630 x 630820785410151613013xØ12633152235013219855
SPK-TG-K0710-316700710x710910870450167613613xØ126333025350148241053
SPK-TG-K0800-316800800x8001000960495185713613xØ126333025350166301253


SPM-P-TG

- Rektangulær
- 700x700-1400x1400
- Ikke stigende spindel
- 6 mVs sperretrykk
- 2-sidet trykk

alle mål i [mm]

ProduktnrDNHH1BB1B2HØsMMoment
[Nm]
omdr, nvekt
[kg]
Pmaks
[mVs]
SPM-P-TG0710-316710710163571085088713xØ1325142251421006
SPM-P-TG0800-316800800184280096099716xØ1325142351601306
SPM-P-TG1000-31610001000228010001170120719xØ1330160651671856
SPM-P-TG1200-31612001200268312001370140721xØ1330160902002706
SPM-P-TG1400-31614001400303914001570160724xØ13301601402342346


SPM-S-TG

- Rektangulær
- 800x800-1400x1400
- Ikke stigende spindel
- 6 mVs sperretrykk
- 2-sidet trykk

alle mål i [mm]

ProduktnrDNDHH1BB1AØsMMoment
[Nm]
omdr.
n
vekt
[kg]
Pmaks
[mVs]
SPM-S-TG0800-316800x8008001842900112096099725142351601306
SPM-S-TG1000-3161000x100010002280110013201170120730160651671906
SPM-S-TG1200-3161200x120012002683130015201370140730160902002706
SPM-S-TG1400-3161400x1400140030391500172015701607301601402343356


2. Tilbehør - fyllstykke for montering mot buet vegg

ProduktnrØDia kum
fra
Dia kum
til
Materiale
BM0200-D100-12020010001200PEHD500
BM0250-D100-12025010001200PEHD500
BM0315-D100-12031510001200PEHD500
BM0400-D100-12040010001200PEHD500
BM0500-D100-12050010001200PEHD500
BM0630-D100-12063010001200PEHD500
BM0800-D100-12080010001200PEHD500
BM0200-D140-20020014002000PEHD500
BM0250-D140-20025014002000PEHD500
BM0315-D140-20031514002000PEHD500
BM0400-D140-20040014002000PEHD500
BM0500-D140-20050014002000PEHD500
BM0630-D140-20063014002000PEHD500
BM0710-D140-20071014002000PEHD500
BM0800-D140-20080014002000PEHD500
BM0900-D140-20090014002000PEHD500
BM1000-D140-200100014002000PEHD500


3. Tilbehør - spindeloperert

PosBeskrivelseDimensjonFor ventil dimensjonProduktnr
1PosisjonsindikatorDN110-315POS10-30
DN400-600POS40-60
2Spindelforlenger ESCO teleskop
med varerør
l=410-510 mmalleSF-T-041/051
l=550-730 mmalleSF-T-055/073
l=710-1180 mmalleSF-T-071/118
l=1100-1700 mmalleSF-T-110/170
l=1500-2700 mmalleSF-T-150/270
l=2280-4250 mmalleSF-T-228/425
3T-nøkkel til nøkkeltoppl: 100 cmalleTN-NT-TG
4Motorkonsoll, veggmontasjealleMK-VG
5El aktuatorEt stort utvalg av Elektriske aktuatorer og kontrollsystemer er tilgjengelig.

PosBeskrivelseDimensjonØs=16mmØs=18mmØs=22mmØs=25mmØs=30mm
AAdapter for ESCO spindelAD-ESCO-16Kommer snart---
BHåndhjulØ ratt 160mmHH-16-160----
Ø ratt 200mmHH-16-200----
Ø ratt 250mmHH-16-250----
Ø ratt 315mm-HH-18-315HH-22-315
Ø ratt 400mm-HH-25-400HH-30-400
CUniversal-leddS-UL-16S-UL-18S-UL-22--
DSpindelforlengerl: 0-150 cmSF-16-150SF-18-150SF-22-150SF-25-150SF-30-150
l: 150-300 cmSF-16-300SF-18-300SF-22-300SF-25-300SF-30-300
l: 300-450 cmSF-22-450SF-25-450SF-30-450
l: 450-600 cmSF-22-600SF-25-600SF-30-600
ENøkkeltoppESCONT-ES-16NT-ES-18NT-ES-22NT-ES-25NT-ES-30
27/32NT27/32-16NT27/32-18NT27/32-22--
FSpindelkonsoll for ventilmontasjeSPK-VT-16SPK-VT-18---
GSpindelkonsoll for veggmontasjeSPK-V-16SPK-V-18---
HTeleskopisk veggbeslagl: 50-200mmVB-T-05/20
l: 150-350mmVB-T-15/35
l: 300-500mmVB-T-30/50
IEnkelt veggbeslagVB-16VB-18VB-22VB-25VB-20
JBetjeningskonsoll for gulvmontasje
(håndhjul eller Auma drev)
h: 90 cmBTJK-G


4. Tilbehør - trekkstang

PosBeskrivelseVentil dimensjonProduktnr
0T-håndtakInngår i leveranse
1PosisjonsindikatorDN110-300POS10-30
DN400-600POS40-60
2Sett med Hydraulisk sylinderDN110HYD-A-VL110
DN160HYD-A-VL160
DN200HYD-A-VL200
DN250HYD-A-VL250
3AktuatorerVi tilbyr et utvalg av Elektriskel, Pneumatisk og Hydrauliske aktuatorer. Kontakt oss for forslag til løsning.

PosBeskrivelseDimensjonØt=12mmØt=16mm
AGulvmontasje gjennomføring trekkstangGMS-TS-12-
BPosisjonslås, trekkstangPL-TS-12-
CTrekkstang forlengerl: 0-150 cmTS-12-150TS-16-150
l: 150-300 cmTS-12-300TS-16-300
l: 300-450 cmTS-12-450TS-16-450
EAktuatorerVi tilbyr et utvalg av Elektriske, Pneumatisk og Hydrauliske aktuatorer. Kontakt oss for forslag til løsning